Çocuklar İçin En İyi 8 Kuruyemiş

Çocuklar geleceğimizin mimarı ve aydınlığımıza yön verecek en önemli unsurumuzdur. Bunun için doğdukları andan itibaren uyumalarından giydikleri kıyafetlerin deterjanına kadar özen göstermeliyiz ve dikkatli olmalıyız. Dikkatli olunacak bir diğer konuysa yiyecek ve içecekleridir.

Kuruyemisler.com.tr olarak sizler için derlediğimiz yazıda biricik yavrularınız için büyüme sırasında hangi kuruyemişleri neden yemeleri gerektiğini derledik ve emin olun gözlerinin içi gülen bebekleriniz için enerji verecek, zararlı etkilerden koruyacak ve doğal yağlarla cilt sağlığından kemik yapısına kadar fayda sağlayacak tüm elementlerin temeli kuruyemişlerin içinde saklı. Gelin hep beraber konu başlıklarına göz atalım ve faydalı kuruyemişleri Kuruyemisler.com.tr sayesinde doğadan evlerinize taşıyalım!

1-Kaju

Bakır kaynağı olan Kaju günde 1 avuç tüketildiğinde bakır ihtiyacını oldukça karşılar. İçinde bulunan aminoasitlerden bazıları mutluluk verir fakat çocuklar için en önemli özelliği bağışıklık sistemini korumada etken rol oynamasıdır. İçeriğinin yarısından fazlası doymamış yağ asitlerinden oluştuğu içinde ekstra yararlıdır.

2-Amerikan Fıstığı

Doymuş yağ asidi bakımından enerjisi oldukça yüksek olması ve omega-3 içermesi sebebiyle 3 yaşından sonra çocuklara verilecek önemli kuruyemişler arasında yer alır.

3-Ceviz

Bitkisel protein kaynağı olarak görülen ceviz kalp ve damar sağlığına dost bir kuruyemiştir. Günde ortalama 5 adet tüketilmesi gelişen çocuklarda kemik gelişimini oldukça olumlu yönde etkiler. Ayrıca dünyanın en güçlü antioksidanı olarak kabul edilen melatonin barındırması sebebiyle rahatlama ve rahat uyumaya da yardımcı olmaktadır.

4-Şam Fıstığı

İçinde bulunan protein miktarıyla grubundaki diğer kuruyemişler ayrılan şam fıstığı, solunumda yaşanan sorunları engeller.

5-Makadamya Fıstığı

Bağışıklık sistemine katkı sağlaması ve bağırsak sistemini düzenlemesi sebebiyle yetişmekte olan çocuklarda oldukça önemli bir rol oynar.

6-Pikan Cevizi

E vitamini, magnezyum ve potasyum içermesi sebebiyle çocuklarınızın alması gereken mineral ve elementleri tek çatı altında toplama özelliğine sahiptir.

7-Fıstık

Şu ana kadar saydığımız ve sayamadığımız tüm besin kaynaklarını bünyesinde barındıran tek kuruyemiş fındıktır ve Kuruyemisler.com.tr ailesi en güzel fındıkları evinize taşıma konusunda oldukça iddialı!

8-Badem

Bağırsak sistemini düzenlemesi ve çocuk gelişimine sayılamayacak kadar katkısının bulunmasıyla gelişim çağındaki bebeklerde vazgeçilmez bir besin kaynağıdır.

0

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sepet