Dizme İncir

18.7067.90

Ege’nin bu muhteşem meyvesini sizin için dalından taze taze topluyor, tamamen sağlıklı yöntemlerle kurutuyor, enfes bir atıştırmalık olarak sunuyoruz. Tatlı krizlerinin masum ve şifalı çözümü incir herkes için tadına doyulmaz bir yemiş.
Temizle
Stok kodu: Yok Kategoriler:

Dizme İncir

Ege’de sizin için en iyi kuru meyve dalından taze taze topluyor, tamamen sağlıklı yöntemlerle kurutuyor, enfes bir atıştırmalık olarak sunuyoruz. Tatlı krizlerinin masum ve şifalı çözümü incir herkes için tadına doyulmaz bir yemiş.

Vitamin, Mineral ve Enerji Deposu
Yılın sadece belli bir döneminde tazesi bulunabilen kuru incir pek çok faydayı bünyesinde barındırıyor.

* Kur incir içeriğinde albuminli maddeler, organik asitler, pektin, magnezyum, kükürt, fosfor, provitamin A, B1, B2 ve C vitaminleri bulundurur. Bu zengin içeriğinden dolayı etkili bir bağışıklık kuvvetlendiricidir.
* Gribal enfeksiyonlara iyi gelmesiyle bilinen kuru incirin kışın özellikle tüketilmesi önerilmektedir.
* İncir hücre gelişimini destekler.
* Bağırsaklar için çok faydalıdır, bağırsakların düzenli çalışmasına etki eder. Ayrıca bağırsaklardaki toksik maddelerin atılmasını sağlar, bağırsak enfeksiyonlarının iyileşmesine yardımcı olur.
* Kuru incir boğaz ağrısı, bronşit ve öksürük için de faydalı bir gıdadır.
* Cildi güzelleştirir.

Bir de Böyle Deneyin
Eğer siz de kuru inciri seviyorsanız, içerisine badem ya da ceviz koyarak, hem lezzetini hem de faydasını artırabilirsiniz. Üstelik kuru incir, badem veya ceviz ile tüketildiğinde sinir sistemi için de çok faydalıdır.

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“Dizme İncir” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir