File Antep Fıstığı

63.10243.10

Antep fıstığı taze taze dalından toplanır, ayıklanır, ardından boyuna doğru rendelenerek tatlı ve yemeklerinize lezzet katmak üzere file Antep fıstık haline getirilir.
Temizle
Stok kodu: Yok Kategoriler: ,

File Antep Fıstığı

Antep fıstığı taze taze dalından toplanır, ayıklanır, ardından boyuna doğru rendelenerek kuruyemiş halinde tatlı ve yemeklerinize lezzet katmak üzere file Antep fıstık haline getirilir.

Tatlılarımızı taçlandıran, pilav ve et yemeklerimize lezzet katan file Antep fıstık aynı zamanda tam bir sağlık kaynağı.

Faydası Yağında

File Antep fıstığının faydaları saymakla bitmeyecek kadar çok. İşte bunlardan bazıları:

* Antep fıstığının yağında Omega 3 ve Omega 6 bulunur. Bu özelliğiyle kalp dostu bir gıda olarak kabul gören Antep fıstığı kandaki kötü huylu kolestrol seviyesini düşürür, iyi huylu kolestrol seviyesini artırır.

* Kavrulmadan hazırlanan file Antep fıstık B, C ve E vitaminleri yönünden zengindir.

* Posa yönünden de zengin bir gıda olan Antep fıstığı bağırsakların düzenli çalışmasını sağlar.

* Safra kesesi ve böbreklerde oluşan ağrıları azaltır.

* Enerji verir.

* Bedeni ve zihni kuvvetlendirir.

Bir de Böyle Deneyin

File Antep fıstık dondurma, güllaç, baklava, yaş pasta gibi birçok tatlının içeriğinde ve üzerinde sıklıkla kullanılmakta, tatlarına tat katmaktadır.

Bizce file Antep fıstığını, bisküvi, süt, tereyağı ve kakaoyla birlikte mutfak robotunda çekerek oluşturacağınız hamura top şeklini vererek hazırlayacağınız file Antep fıstık toplarını da bir deneyin, kahvenizin yanında iyi gidecek.

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“File Antep Fıstığı” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir