Hangi Kuruyemiş Neye İyi Gelir ?

Kuruyemişler faydalı yağ, lif ve protein kaynaklarıdır. En sağlıklısı, çiğ, tuzlanmamış, şekerle tatlandırılmamış, karışık ve ölçülü tüketilenidir.

1 avuç karışık kuruyemiş neler içerir ?

Yağlı yapısı nedeniyle, düşük oranda doymuş ve yüksek oranda doymamış yağ asitleri barındırmaktadır. Bu yağ asitleri kavrulma işlemi sırasında bozularak zararlı hale gelir. Kuruyemişler yağlı olmasına rağmen kolesterol içermez.  Şimdi Kuruyemisler.com.tr ‘ nin sizlere sunduğu sağlıklı kuruyemişlere yakından bakalım.

 

Badem; sağlıklı bir yaşam sürmemiz için gereken en önemli besinleri bir arada bulabileceğimiz çok değerli bir kuruyemiştir. Yarım çağ bardağı badem günlük magnezyum ihtiyacının %45′ini, bakır ihtiyacının %20′sini karşılar. Badem ayrıca kilo vermeye yardımcıdır.

Ceviz; Omega-3 yönünden en az balık kadar besleyicidir ve günümüz koşullarında önem kazanan bir diğer özelliği stres önleyici olmasıdır. Ceviz, kanın sağlıksız oranda pıhtılaşmasını önler, kan dolaşımını düzenler, kan pıhtılarını bozar, antialerjik özellik gösterir, karaciğer fonksiyonlarını düzenler, protein sentezini teşvik eder, bağışıklık fonksiyonları korur ve anormal antikor oluşumunu engeller.

Fındık; benzersiz bir enerji kaynağıdır. Vücuda güç ve enerji verir, beden ve zihin yorgunluğunu giderir. Kalp ve damar sağlığı açısından çok faydalıdır. Kolestrolü düşürür, kalp ritmini ayarlamaya yardımcı olur. Düzenli olarak her gün fındık tüketmek kalp krizi riskini azaltmakta çok etkilidir.

Beyaz leblebi; diyette olanların en yakın dostudur. Zengin lifli yapısı ile tokluk hissi verir. Bu sebeple diyet yapanlar için vazgeçilmez bir ara öğün desteğidir. Lifli yapısı sayesinde anne sütünü artırır. Yine lifli yapısı sayesinde drar artıran beyaz leblebi, böbrek ve mesanede olan taşların düşürülmesinde etkin rol oynar.

Yer fıstığı; vücuda enerji ve kuvvet verir. Daha çok gelişme çağındaki çocuklar tarafından sıkça tüketilen yer fıstığı, iyi bir protein kaynağıdır. Bu sebepten, spor yapanlar tarafından da tercih edilir. Yer fıstığının faydaları arasında kemiklerin ve kasların güçlenmesini sağlaması da bulunur.

Sağlıklı bir yaşam için Türkiye’ nin en tatlı, en taze, en doğal, en tatlı kuruyemişlerinin adresi olan Kuruyemisler.com.tr ‘ den alışveriş yapabilirsiniz. Yedikçe keyiflenmeniz, sağlıcakla kalmanız dileğiyle…

0

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sepet