Köri

12.7041.50

Temizle
Stok kodu: Yok Kategoriler: ,

Köri

  • Birden fazla baharat lezzeti ve faydasını bir araya getiren  içeriğindeki kurkumin maddesi ile eklem ağrılarına iyi gelir. Eklem iltihabını azaltmaya yardımcı olan madde aynı zamanda beyin gelişimini destekler ve özellikle yaşlı insanların korkutucu rüyası olan Alzheimer hastalığına karşı önleyici görev üstlenir.
  • Zengin bir bileşen olan köri baharatı üzerine yapılan çalışmalar farklı kanser türleri üzerinde iyileşmeyi destekleyici özellik taşıdığını göstermiştir.
  • Ayrıca düzenli tüketen insanlarda kanserin ilerlemesini durduran bir etkisi olduğu belirtilmiştir. Çok lezzetli bir baharattır.
  • İçeriğindeki zerdeçal ve zencefil ile sindirim sorunlarını geçirmeye yardımcı olur. Özellikle sindirim sistemini düzenleyicidir. mideye dokunur mu diyenler için körinin hazımsızlığa iyi geldiği söylenmelidir. Fakat mide rahatsızlığı olanların tüketmeden önce bir doktora danışması tavsiye edilir.
  • bilinen en dikkat çekici özelliği ise sigaranın zararlarını azaltmasıdır. Sigara kullananlar için mucizevi bir besin olan  içeriğindeki krosin maddesi ile zararlı toksinleri vücuttan atmaya yardımcı olur.
  • neye iyi gelir diye merak edenler için diğer bir nokta da karaciğer rahatsızlıklarıdır. Eski çağlardan itibaren karaciğer hastalıklarının tedavisinde kullanılan baharat, kan arttırıcı özelliğe sahiptir.
  • Baharatın dışında yaprağı faydaları arasında ise gaz giderme etkisi yer alır. Tek başına kullanıldığında sindirim sistemini rahatlatıcı ve ferahlatıcı etki taşıyan köri yaprağı, cilt ve saç bakımında da kullanılır.

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“Köri” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir