Kuru Hindistan Cevizi

24.7093.10

Tatlılarımıza, keklerimize, kurabiyelerimize lezzet katan bu tropikal meyveyi sizin için kabuğundan ayırıp dilimliyor, hijyenik şartlarda doğal yöntemlerle kurutuyor ve tüketime hazır hale getiriyoruz.

Temizle
Stok kodu: Yok Kategoriler:

Kuru Hindistan Cevizi

Tatlılarımıza, keklerimize, kurabiyelerimize lezzet katan bu tropikal meyveyi sizin için kabuğundan ayırıp dilimliyor, hijyenik şartlarda doğal yöntemlerle kurutuyor ve tüketime hazır hale getiriyoruz.
Dilim Hindistan cevizi lezzetli bir meyve olmasının yanı sıra her yaştan bireyin rahatlıkla tüketebileceği oldukça kuvvetli bir gıda. Kuru Meyve olarak da en çok tüketilen meyvelerdir.
Bol Lifli
Dilim Hindistan cevizi içerdiği bol lif sayesinde hem tokluk hissi yaratarak, diyet yapanlara yardımcı bir gıda, hem de diyabet riskini düşürüyor.
* Hindistan cevizi oldukça lifli bir gıdadır. Bu özelliği sebebiyle glikoz salgısını yavaşlatır, alınan besinlerin enerjiye dönüşerek hücrelerde kullanılmasını sağlar. Bu da diyabet riskini düşürür.
* Bol lifli olduğu için kolay sindirilebilir bir besindir, bağırsakların düzenli çalışmasına yardımcı olur.
* Hindistan cevizi kan şekerinin dengede tutulmasına yardımcı olur.
* Hindistan cevizinin içinde yaşlanma etkilerini yavaşlatan, anti kanserojen etki gösteren kinetin ve trans-zeatin bulunmaktadır. Bu sebeple hem cilt ve hücre yaşlanmasının yavaşlamasına olanak sağlar hem de kanser riskini düşürdüğü bilinmektedir.
* Güçlü bir antioksidan kaynağıdır.
* Bağışıklık sistemini kuvvetlendirir, virüs ve bakterilerle savaşır.
* Hindistan cevizi düzenli tüketildiğinde karın bölgesinde biriken ve pek çok iç organ hastalığının oluşmasına sebep olabilecek yağların erimesine yardımcı olur.
* Vücuttaki yağların yakılmasına katkı sağladığı için açlığı bastırır, enerji verir.
* İdrar söktürücüdür.
* Ağız kokusunu engeller.
* Lalsiyum ve magnezyum yönünden zengindir, diş ve kemik gelişimine katkı sağlar.
Bir de Böyle Deneyin
Hindistan cevizi kurusu tek başına oldukça lezzetli bir atıştırmalıktır.
Ancak değişik bir lezzet denemek isterseniz Hindistan cevizi kurusunu bisküvi, süt ve tereyağı ile birlikte mutfak robotundan çekip, oluşan harca top şeklini vererek Hindistan cevizi topları da hazırlayabilirsiniz.

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“Kuru Hindistan Cevizi” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir