Kuruyemişin Faydaları

Hayatı zinde yaşamak ve çevik bir vücutla her gün dinamik sabahlara uyanmak için gerekli olan yağları kuruyemişlerden sağlamak oldukça sağlıklı olacak ve kalp damar sağlığınızı dengeleyecektir. Tabi ki burada en önemli konu istediğiniz tüm kuruyemişleri Kuruyemisler.com.tr ’den tedarik edebilecek olmanız. Hayatımızda bu kadar önemli bir yere sahip olan kuruyemişlerin faydalarını derlediğimizde başlıklar halinde ve bitmeyen sağlık deposu olduğu bilgisine eriştik. Şimdi maddeler halinde sağlıklı lezzetin vücudumuzda ne gibi etkileri olduğuna birlikte göz atalım!

• Dünyada herkesin severek tükettiği, her dost sohbetinde tabakların boş kalmamasını sağlayan ve maç akşamlarının yıldızı olan kuruyemişlerin zengin dünyası emin olun sandığınızdan çok daha faydalı! Bir kere enerji ve doymuş yağ açısından o kadar önemli ki bilinçli bir tüketici olarak kahvaltılarınızda yiyeceğiniz 1 avuç kuruyemiş enerjik bir günün habercisi olacaktır.

• ‘’Kuruyemiş kilo aldırır.’’ Sözü tamamen bilinçsiz bir cümledir ve bunu lütfen dikkate almayınız. Düzenli tüketildiğinde protein, karbodihrat ve vitamin tarafından besleyici oldukları için vücut direncini arttırma etkisiyle bile yenmesi gereken besinler arasındadır.

• Kuvvet verici ve omega-3 yönünden oldukça zengindir. Ayrıca içerisinde serbest radikallerle savaşan antioksidan özelliğini barındırdığı içinde vücut direncini arttırır.

• Böbrek taşı ve böbrek ağrılarına karşı savaşan bir kimyasal yapıları vardır. Adet dönemindeki kan şekeri düşüklüğüne karşı da savaşırlar. Özellikle badem, şeker hastalığı riskini son derece azaltan bir besin türüdür.

• Antep ise kolesterol seviyesini düzenleyici etkiye sahiptir ve düşürülmesi konusunda da adeta bir işçi gibi çalışır.

• Baklagiller familyasının güçlü öğesi yer fıstığıysa zihni ve bedeni gücü arttırır. Öksürük keser ve kilo aldırmaz. Ayrıca cinsel gücü arttırıcı etkisi de vardır.

• Beyaz leblebiyse küçüklerin büyük işler başardığını doğrular derecede mide suyunu çeker ve tokluk hissi verdiği için kilo verme konusunda baş ucunda besini görevi görür.

• Kuruyemişler içerisinde belki de en çok ihtimam gösterdiğimiz ayçekirdeği ise E vitamini ihtiyacının neredeyse tamamını karşılar. Barındırdığı ya ise damar sertliğini önlemektedir. Ayrıca cildi koruma özelliği de vardır.

0

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sepet