Tane Karabiber

15.1053.50

Karabiber ağacının meyvelerinin kurutulması ile elde edilen tane karabiberi paketleyerek, sizler için tüketime hazır hale getirdik.

Temizle
Stok kodu: Yok Kategoriler: ,

Tane Karabiber

Tane karabiber mutfaklarımızın olmazsa olmaz baharatı, yemeklerimizin lezzetlendiricisicidir.

Tane karabiber bütün halinde yemeklere katılabildiği gibi, karabiber değirmeni ile çekilerek toz halinde kullanımı da sevilmektedir.

Biz de karabiber ağacının meyvelerinin kurutulması ile elde edilen tane karabiberi paketleyerek, sizler için tüketime hazır hale getirdik.

Doğal Antibiyotik

* Karabiber içerdiği manganez, potasyum, A, C vitaminleri, demir, diyet lifleri gibi önemli mineral ve vitaminler ile etkili bir antioksidan ve doğal bir antibiyotiktir. Bu özellikleri sebebiyle vücudun hastalıklara dirençli olmasını sağlar.

* Karabiber bakterilere bağlı hastalıkların önlenmesine ve tedavisine yardımcıdır. Öksürük, soğuk algınlığı ve solunum yolu hastalıklarında da etkilidir.

* Sindirime dost bir baharat olan karabiber sindirim sürecini kolaylaştırır, mide ve bağırsak hastalıklarının önlenmesine yardımcı olur.

* Metabolizmayı hızlandırma özelliği olan karabiber özellikle karın yağlarının yakılmasında da etkilidir.

* Düzenli olarak karabiber tüketimi cilt sağlığı için de faydaladır. Cilde zarar veren serbest radikallerin bünyeden atılmasını sağlar, yaşlanmaya bağlı kırışıklıkların oluşumu ile mücadele eder.

* Ağız ve diş sağlığı için faydalıdır, çürük oluşumunu engelleyici etkisi vardır.

* Bol miktarda A vitamini içerdiği için göz sağlığının korunmasında da etkilidir.

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“Tane Karabiber” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir